Najmocniejsze trutki na szczury i myszy. Przegląd najskuteczniejszych trutek na gryzonie.

Najmocniejsze trutki na szczury i myszy. Przegląd najskuteczniejszych trutek na gryzonie.

Na rynku mamy ogromny wybór preparatów na gryzonie. Najczęściej wykorzystywane są one do zwalczania szczurów, myszy, ale także nornic czy kretów. Rodzaje i formy trutek Trutki na gryzonie różnią się między sobą formulacją oraz zawartą w nich substancją czynną, która powoduje uśmiercenie gryzoni. Najpopularniejsze są trutki w postaci granulatu, pasty w saszetkach oraz kostki. Inne…

Trutki na szczury i myszy, nowe trutki na gryzonie 2019/2020

Trutki na szczury i myszy, nowe trutki na gryzonie 2019/2020

Pomimo bardzo bogatej oferty trutek na gryzonie, na rynku co jakiś czas pojawiają się nowe ulepszone formuły preparatów zawierających nowe substancje aktywne. Jest to bardzo pożądany trend, gdyż jak wiadomo w zabiegach deratyzacyjnych zaleca się zmianę stosowanych trutek. Dotyczy to również sprawdzonych i skutecznych w zwalczaniu gryzoni środków. Zalecenie to wiąże się z zapobieganiem wystąpienia…

Skuteczny sposób na szczury. Jak poradzić sobie z gryzoniami wchodzącymi do domu lub gospodarstwa.

Skuteczny sposób na szczury. Jak poradzić sobie z gryzoniami wchodzącymi do domu lub gospodarstwa.

Jak pozbyć się szczurów? Szczury to bardzo inteligentne zwierzęta. Niestety z punktu widzenia człowieka, którego szczur obrał sobie za sąsiada, nie jest to najbardziej pożądana cecha. Właśnie ta niezwykła inteligencja czyni z tego gryzonia bardzo uciążliwego szkodnika i trudnego do pokonania przeciwnika. A niestety pozbyć się go trzeba, ponieważ stanowi on spore zagrożenie. I to…

Jak przeprowadzać deratyzację w budynkach mieszkalnych? Poradnik deratyzacji dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Jak przeprowadzać deratyzację w budynkach mieszkalnych? Poradnik deratyzacji dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Mały problem ze szczurami? Nie zwlekaj, bo może być gorzej. Jeden szczur to kłopot, kilka – to zapowiedź prawdziwej katastrofy. Wszyscy właściciele i zarządcy nieruchomości mają ustawowy obowiązek (od 2008 roku) do przeprowadzania deratyzacji dwa razy w roku – wiosną i jesienią, nawet jeśli nie zauważono obecności gryzoni na terenie. Jeżeli jednak szczury zostaną zauważone,…

Choroby przenoszone przez ptaki

Choroby przenoszone przez ptaki

Robaczyce Są to choroby wywołane przez pasożytujące w przewodzie pokarmowym ptaka nicienie, glisty i tasiemce powodują wycieńczenie ptaka, zatruwanego dodatkowo toksycznymi wydalinami pasożytów, co prowadzi do śmierci gołębia, a ponadto do zakażenia innych ptaków pasożytami, które chory osobnik wydala w ogromnych ilościach wraz z moczokałem. Powodem choroby zawsze jest zanieczyszczona kałem chorego zwierzęcia karma i…

Darniówka (Microtus subterraneus) –  opis, informacje

Darniówka (Microtus subterraneus) – opis, informacje

Gryzoń z rodziny nornikowatych, przypominająca nornika zwyczajnego, jednak jest od niego nieco mniejsza. Charakteryzuje się ciemnoszarym ubarwieniem z lekko brunatnym odcieniem. Możemy spotkać się również z darniówką o czarnym ubarwieniu. Podbrzusze niebieskoszare, ogon biały od spodu a na wierzchu szary. Osiąga długość 80- 95 mm i wagę do 25 g. Tedan.plZajmujemy się problematyką zwalczania szkodników…

Kuna leśna –  opis, informacje

Kuna leśna – opis, informacje

Kuna leśna inaczej tumak (Martes martes) – jest gatunkiem małego ssaka drapieżnego z rodziny łasicowatych. Występuje w całej niemal Europie oraz w Azji, aż po Iran i zachodnią Syberię. W Polsce występuje, choć niezbyt licznie, na całym obszarze kraju, a zasięg jej występowania często pokrywa się z występowaniem kuny domowej. Jak wygląda kuna? Tak jak…

Karczownik ziemnowodny (Arvicola amphibius) –  opis, informacje

Karczownik ziemnowodny (Arvicola amphibius) – opis, informacje

Jest gatunkiem gryzonia z podrodziny nornikowatych w rodzinie chomikowatych. Najchętniej zamieszkuje brzegi wód, zakłada nory w wilgotnej glebie, w miejscach nieuprawianych, ale też w ogrodach i sadach wyrządzając szkody w drzewostanie. Karczownik ma szeroką i grubą głowę z tępo zakończonym pyskiem, małe uszy ukryte w sierści, grzbiet szaro- lub ciemnobrunatny, a brzuch szary. Bywają też…

Kuna domowa –  opis, informacje

Kuna domowa – opis, informacje

Długość ciała wynosi 40 -50 cm, długość ogona 21 -27 cm, wysokość w kłębie 12 cm, waga 1,2 -2,5 kg. Samce są większe i cięższe od samic. Kuna domowa wyglądem przypomina kunę leśną, ale ma od niej proporcjonalnie krótsze kończyny i dłuższą głowę. Miękkie i puszyste futro jest jaśniejsze niż u kuny leśnej, grzbiet ma…

Mysz domowa (Mus musculus) –  opis, informacje

Mysz domowa (Mus musculus) – opis, informacje

Ma ciało smukłe, głowę stosunkowo szeroką o zaostrzonym pysku. Zęby przednie (siekacze) mają na wewnętrznej stronie schodkowate wcięcia, charakterystyczne dla tego gatunku. Uszy przygięte do przodu zwykle sięgają oczu. Stopy są krótkie i szerokie. Okrywa włosowa na grzbiecie ma barwę szarą lub żółtawo szarą, na brzuchu kremową lub biało popielatą. Długość głowy i tułowia dochodzi…