/ / / / Pułapka WING TRAP na przeziernika porzeczkowca z feromonem 1szt.

Pułapka WING TRAP na przeziernika porzeczkowca z feromonem 1szt.

 • Producent:Tedan

36.00  29.27  + Podatek vat 23.00 %

Na stanie

WING TRAP to pułapka lepowa do monitorowania i odławiania motyli przeziernika porzeczkowca. 

Nazwa pułapki WING TRAP pochodzi od jej kształtu, przypominajcego skrzydła np. motyla.

Jej skuteczne działanie oparte jest na wabieniu szkodnika przy pomocy specyficznego dla tego gatunku feromonu. Zwabiony owad wlatuje od pułapki i dotykając powierzchni lepowej, zostaje na niej na stałe uwięziony.

 Dzięki pułapkom można wyznaczyć terminy najbardziej intensywnych lotów i  określić  optymalne terminy zabiegów, zanim samice złożą jaja na pędach.

Pułapki feromonowe  powinny być  zawieszone w połowie maja, przynajmniej 1-2 sztuki na każde 2-3 ha plantacji. Ważne jest ich systematyczne monitorowanie, co 3-4 dni. Średnio 15 odłowionych motyli na jedną pułapkę to próg zagrożenia w tym okresie obserwacji.

Opis działania:
Pułapka służy do wczesnego wykrywania przeziernika porzeczkowca (Synanthedon tipuliformis) i pozwala określić ognisko występowania szkodnika, rozmiar i granice infestacji oraz niezbędny obszar do chemicznej dezynsekcji.

Przeziernik porzeczkowiec (Synanthedon tipuliformis) – owad z rzędu motyli, szkodnik porzeczki i agrestu.

    

Długości ok. 12 mm. Jego skrzydła mają rozpiętość około 20 mm, są przezroczyste, barwy niebiesko-czarnej, o metalicznym połysku. Na czarnym odwłoku samicy są widoczne trzy, a u samca cztery poprzeczne żółte pasy. W sezonie wegetacyjnym rozwija się jedno pokolenie tego szkodnika. 

Uszkodzenia powodują gąsienice — białoróżowe, z brązową głową, dorastające do 30 mm (fot. 2). Żerują one w rdzeniu najmłodszych pędów porzeczki czarnej, kolorowej, i agrestu. Uszkodzone pędy są osłabione, słabiej plonują, zwykle wcześniej zasychają, a także łatwo się wyłamują. Gąsienice zimują w pędach. Wiosną przepoczwarczają się w przygotowanym otworze wylotowym. Poczwarka przebija skórkę pędu i wylatuje motyl.

Lot motyli rozpoczyna się zwykle w drugiej połowie maja i trwa do końca lipca, a nawet początku sierpnia. Największą liczbę osobników dorosłych, czyli maksimum lotów obserwuje się przez 2-4 tygodnie w okresie przed zbiorem owoców a czasami nawet w czasie zbioru. Samice składają jaja na jednorocznych pędach, w pobliżu pąków, zaś wylęgłe gąsienice wgryzają się do pędu, żerują w rdzeniu i pozostają do wiosny następnego roku. Przeziernik może zniszczyć kilka, a nawet kilkadziesiąt procent jednorocznych pędów, na których byłoby najbardziej obfite owocowanie w następnym roku. W ciągu roku występuje jedno pokolenie szkodnika.

Waga0.2 kg
Forma produktu

Zastosowanie

dezynsekcja

Producent

Kod EAN

SKU3108

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pułapka WING TRAP na przeziernika porzeczkowca z feromonem 1szt.”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAMÓWIENIE POWYŻEJ 500 ZŁ BRUTTO – DOSTAWA KURIEREM GRATIS

Przesyłka Kurierska “InPost”, “DPD”

 • do 30kg – 15,00 zł (wpłata na konto),  18,00 zł (płatność przy odbiorze)
 • od 31kg do 60kg – 30,00 zł (wpłata na konto), 33,00 zł (płatność przy odbiorze)
 • od 61kg do 90kg – 45,00 zł (wpłata na konto), 48,00 zł (płatność przy odbiorze)

PACZKOMATY “InPost”

 • do 5kg – 12,00 zł (wpłata na konto), 15,00zł (płatność przy odbiorze)

  Odbiór osobisty w sklepie 0zł (ul.Górczewska 228B/U4 Warszawa)       

   

  Koszt wysyłki towaru zakupionego w sklepie internetowym TEDAN.PL pokrywa kupujący. Poniżej prezentujemy aktualny cennik.

  Cena wysyłki zależy od: wagi przesyłki, formy zapłaty, sposobu wysyłki. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny.

  UWAGA! TOWAR PRZETRZYMUJEMY DO 5 DNI OD DATY ZAKUPU (lub inny okres po uzgodnieniu telefonicznym).
  Niektóre artykuły mogą być wysłane tylko kurierem po wcześniejszej wpłacie pieniędzy na konto.