Więcej widoków

Wapno Chlorowane 25kg

Dostępność: W magazynie

170,00 zł 138,21 zł + Podatek VAT 23 %
LUB
Opis

Szczegóły

Wapno chlorowane - podchloryn wapnia Ca (ClO2), chloran wapnia o gwarantowanej zawartości chloru Cl2 minimum 20%. W workach foliowych do dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich, kurników, dezynfekcji wody, studni, dołów kolacznych, szamb, toalet i śmietników.

Odkażanie wody w studniach

Informacja o wodzie do picia dla powodzian

Fala powodziowa niesie ze sobą zanieczyszczenia bakteryjne i chemiczne groźne dla zdrowia i życia człowieka. Po ustąpieniu powodzi woda w studniach i zbiornikach wodnych nie nadaje się do picia. W celu uzyskania wody bez­piecznej dla zdrowia należy bezwzględnie wszystkie studnie doprowadzić do odpowiedniego stanu technicznego oraz oczyścić je i wydezynfekować.

OCZYSZCZANIE I ODKAŻANIE STUDNI KOPANEJ:

Po wybraniu wody ze studni trzeba oczyścić dno ze szlamu i wszelkich nieczystości, wybrać kilkudziesięciocentymetrową warstwę piasku i wypełnić je warstwą przemytego żwiru lub gruboziarnistego piasku grubości ok. 10 cm, oczyścić cembrowinę oraz zabetonować ubytki i szpary.

Przed przystąpieniem do dezynfekcji należy zmierzyć za pomocą tyczki lub ciężarka na sznurku głębokość wody w studni. Na każdy metr głębokości wody odmierzamy ilość wapna chlorowanego wg zasad podanych w tabelce.

Średnica studni w cm

Potrzebna ilość wapna chlorowanego na każdy metr głębokości wody

Ilość monochloraminy na każdy metr głębokości wody

80

150 g - szklanka

165 g 

90

200 g - 1 szklanka i ćwierć

220 g 

100

250 g - półtorej szklanki

270 g 

120

350 g - 2 szklanki i ćwierć

380 g 

W przypadku stosowania roztworu podchlorynu sodu należy odmierzyć szklankę takiej samej objętości jak dla wapna chlorowanego lub dawki wymienione w tabelce w gramach dwukrotnie zwiększyć.

Aby prawidłowo przeprowadzić dezynfekcję, należy:

  •     do wiadra z wodą dodać dwie płaskie łyżeczki od herbaty któregoś z wymienionych środków dezynfekcyjnych i wyszo­rować tym cembrowinę,
  •     po ponownym napełnieniu studni wodą, rozmieszać w wiadrze z niewielką ilością wody odmierzoną według tabeli ilość środka dezynfekcyjnego,
  •     dopełnić wiadro wodą, zmieszać, po czym całą zawartość wlać do studni,
  •     wodę w studni zamieszać tyczką lub przez nabieranie wiadrem czerpanym i wlewanie z powrotem,
  •     po 24 godzinach wybierać wodę aż do zaniku zapachu chloru.

Uwaga: Środki dezynfekcyjne należy przechowywać w suchym i ciemnym pomieszczeniu w naczyniu drewnianym lub szklanym.

ODKAŻANIE STUDZIEN WIERCONYCH l ABISYŃSKICH

W przypadku studni wierconej wymieszanie roztworu odkażającego nastręcza duże trudności. Dlatego w wyjątkowych wypadkach odkaża się je wprowadzając roztwór dezynfekcyjny za pomocą specjalnej pompy. Zazwyczaj w przypadku zanieczyszczenia studni dokładnie się ją przepłukuje przez długotrwałe pompowanie.

ODKAŻANIE WEWNĘTRZNEJ CZĘŚCI POMPY ABISYŃSKIEJ

Przeprowadza się w następujący sposób: 4 gramy wapna chlorowanego (1 czubata łyżeczka) albo 7 ml roztworu podchlorynu sodu {1,5 łyżeczki) rozpuścić w dwóch kubłach wody. Zdjąć kolumienkę studni, nalać do rury przygotowany roztwór, nałożyć kolumienkę i pompować aż do ukazania się wody w wylocie pompy; pozostawić 24 godziny, następnie pompować aż do zaniku zapachu chloru w wodzie.

Po wykonaniu czyszczenia i odkażania studni, woda z niej powinna być zbadana przez najbliższą stację sanitarno-epidemio-logiczną, która wyda orzeczenie, czy woda może być używana do picia i potrzeb gospodarczych.

ODKAŻANIE WODY

Każdą niepewną wodę przeznaczoną do picia należy odkazić. Dzięki zniszczeniu bakterii, a w szczególności zarazków chorób zakaźnych przewodu pokarmowego, staje się ona bezpieczna dla zdrowia. Odkażanie wody można przeprowadzić różnymi środkami i sposobami:

  •     najprostszym i dobrym sposobem odkażania wody jest jej gotowanie,
  •     można również dezynfekować wodę za pomocą specjalnych preparatów i pastylek pod różnymi nazwami, przeprowa­dzając ten zabieg ściśle według przepisów załączonych do tych preparatów.

DEZYNFEKCJA  STAWÓW HODOWLANYCH

Na każdy 1h stawu przy głębokości ok.1,5m 100kg wapna.

UWAGA: Odkażanie nie usuwa zanieczyszczeń chemicznych.

Pamiętaj!

Duża zawartość związków chemicznych (azotanów) może wywołać u niemowląt sinicę, która przy braku natychmiastowej pomocy lekarskiej bywa śmiertelna. Dlatego wszystkie kobiety ciężarne oraz niemowlęta powinny korzystać wyłącznie z wody badanej i określonej jako odpowiadająca wymaganiom sanitarnym.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Forma produktu proszek
Zastosowanie Dezynfekcja do użytku domowego , profesjonalnego
Waga (g) 30 000,00 
Numer katalogowy 1422
Dokumenty do pobrania

Informacje dodatkowe

Karta charakterystyki
Pozwolenie na obrót
Koszt dostawy

Szanowni Państwo,

Koszt wysyłki towaru zakupionego w sklepie internetowym TEDAN.PL pokrywa kupujący. Poniżej prezentujemy aktualny cennik.

Cena wysyłki zależy od: wagi przesyłki, formy zapłaty, sposobu wysyłki. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny.

ZAMÓWIENIE POWYŻEJ 500 ZŁ BRUTTO - DOSTAWA KURIEREM GRATIS

Przesyłka Kurierska "DPD", "GLS"

  • do 30kg - 15,00 zł (wpłata na konto),  20,00 zł (płatność przy odbiorze)
  • od 31kg do 60kg - 30,00 zł (wpłata na konto), 35,00 zł (płatność przy odbiorze)
  • od 61kg do 90kg - 45,00 zł (wpłata na konto), 50,00 zł (płatność przy odbiorze)

Odbiór osobisty w sklepie 0zł (ul.Górczewska 228B Warszawa)       

UWAGA! TOWAR PRZETRZYMUJEMY DO 5 DNI OD DATY ZAKUPU (lub inny okres po uzgodnieniu telefonicznym).
Niektóre artykuły mogą być wysłane tylko kurierem po wcześniejszej wpłacie pieniędzy na konto.

Recenzje

Mogą cię również zainteresować następujące produkty