Airhitone NVG 1L

199.00  cena z 30 dni 161.79  + Podatek vat 23.00 %

Brak w magazynie

AIRHITONE NVG to skuteczny w usuwaniu przykrych zapachów oreparat firmy WESTRAND. Ma on wygląd białego smalcu, o charakterystycznym zapachu.

Zastosowanie:
Przeznaczony jest do dezodoryzacji pomieszczeń, zsypów, studzienek kanalizacyjnych. Preparat ten można używać wspomagająco przy biofiltrach studzienkowych i innych.

 
Preparatu używa się poprzez otworzenie pokrywy puszki lub poprzez rozłożeniu preparatu w wybranych miejscach złowonnych.

W celu optymalnego użycia należy zwrócić uwagę na optymalne warunki dla parowania preparatu i mieszania się części lotnych ze złowonnym powietrzem.

Skład /Informacje na temat składników:
Biodegradowalny wodny żel zawierający lotny kompleks neutralizujący z naturalnych i syntetycznych olejów, konserwantów, niejonowy związek powierzchniowo czynny i związek żelujący, który ulega biodegradacji.

Sublimujące neutralizatory w żelu (wysokoskoncentrowany układ aldehydów i ketonów) do suchej dezodoryzacji w różnorodnych miejscach stosowania.

 

Znakomity do neutralizacji uciążliwości zapachowej złowonnych gazów z:

 • zakładów utylizacyjnych,
 • oczyszczalni ścieków, przepompowni,
 • studzienek kanalizacyjnych,
 • systemów wentylacyjnych, kominów,
 • składowisk odpadów,
 • lagun ściekowych,
 • hal magazynowych i produkcyjnych.

 Bez konieczności używania zasilania elektrycznego, wody i kosztownego sprzętu.

Znakomicie radzą sobie z powszechnie znanymi uciążliwymi zapachami takimi jak: siarkowodór, merkaptany, tiole, indol, skatol, amoniak, aminy, węglowodory i wiele innych. Dzięki dużej specjalizacji neutralizatorów są skuteczne w dowolnym obszarze uciążliwości zapachowej.
Istotną korzyścią preparatów żelowych jest możliwość przeprowadzenia dezodoryzacji nawet zimą przy bardzo niskich temperaturach, temperatura zamarzania  to -40°C.

Stosowanie technologii suchej dezodoryzacji gwarantuje zaakceptowanie uciążliwego zakładu przez okolicznych mieszkańców.

1 puszka (1,5kg) czas działania: 6-12 tygodni.

Technologia dezodoryzacyjna oparta na układach aldehydowych. Technologia ta jest możliwa do stosowania w dowolnej skali przedsiębiorstwa, w dowolnym miejscu i czasie. Pozwala tanio rozwiązywać sezonowe problemy przedsiębiorstw. Metoda ta jest obecnie dość powszechna i została nazwana popularnie „barierą antyodorową”.

Preparaty znakomicie radzą sobie z powszechnie znanymi uciążliwymi zapachami takimi jak: siarkowodór, merkaptany, tiole, indol, skatol, amoniak, aminy, węglowodory i wiele innych. Dzięki dużej specjalizacji neutralizatorów, można zagwarantować skuteczność w dowolnym obszarze uciążliwości zapachowej.

W związku, więc z szybkim rozwojem metody, powstało wiele nowych, różnych zastosowań, często w sytuacjach, w których inne metody były trudne do zastosowania, z powodu swoich rozmiarów lub konieczności zasilania w prąd elektryczny. Np. powszechny problem z odorami ze studzienek ściekowych był do niedawna niemożliwy do rozwiązania.

REAKTYWNOŚĆ CHEMICZNA

Wiele cząsteczek przykrych zapachów wykazuje reaktywność chemiczną. Jest to po części odpowiedź, dlaczego ich zapach jest często tak intensywny – stymulują one, bowiem receptory węchowe.

Aldehydy również są reaktywne chemicznie (co zresztą często stanowi problem w przemyśle perfumeryjnym) i można udowodnić, że niektóre cząsteczki odpowiedzialne za “popularne” brzydkie zapachy będą wchodzić z nimi w reakcje tworząc nowe cząsteczki o osłabionym zapachu bądź bezwonne.

Chemiczna reaktywność grupy aldehydowej –CHO dała podstawę wielu procesom współczesnego przemysłu chemicznego, głownie przy produkcji żywic i tworzyw sztucznych, jak i również środków higienicznych i dezynfekcyjnych.

Najprostszy aldehyd, formaldehyd (HCHO), jest ważnym składnikiem melaminy, mocznika i żywic acetalowych. Jest również składnikiem pierwszego w pełni syntetycznego tworzywa, bakelitu, czyli żywicy fenolowo-formaldehydowej. Ponadto formaldehyd jest nadal szeroko stosowanym środkiem dezynfekującym i fumigantem (środek dezynfekujący wydzielający dym).

Dla naszych celów formaldehyd jest jednak bezużyteczny. Jest zbyt reaktywny, ma silny, gryzący i drażniący zapach (działa na zakończenia nerwu trójdzielnego), a poza tym jest trujący. Znanych jest i stosowanych jednak dużo innych aldehydów. Prawie wszystkie mają ciekawy zapach i znajdują szerokie zastosowanie w produkcji wyrobów zapachowych i smakowych.

Odkryliśmy, że niektóre aldehydy wchodzą w trwałe reakcje chemiczne z szeroką grupą związków cuchnących, jak i innych związków zapachowych niewywołujących jednoznacznie negatywnych skojarzeń. Z tego powodu znaleźliśmy szerokie zastosowanie tych związków w dezodoryzacji powietrza.

Waga1.5 kg
Zastosowanie

Dezodoryzacja

objętość (l)

SKU1306

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Airhitone NVG 1L”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Karta charakterystyki

Please Login To Download Attachment

Koszt wysyłki towaru zakupionego w sklepie internetowym TEDAN.PL pokrywa kupujący. Poniżej prezentujemy aktualny cennik.

Cena wysyłki zależy od: wagi przesyłki, formy zapłaty, sposobu wysyłki. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny.

ZAMÓWIENIE POWYŻEJ 500 ZŁ BRUTTO – DOSTAWA KURIEREM GRATIS

Przesyłka Kurierska “InPost”, “DPD”

 • do 30kg – 15,00 zł (wpłata na konto),  23,00 zł (płatność przy odbiorze)
 • od 31kg do 60kg – 30,00 zł (wpłata na konto), 38,00 zł (płatność przy odbiorze)
 • od 61kg do 90kg – 45,00 zł (wpłata na konto), 53,00 zł (płatność przy odbiorze)

PACZKOMATY “InPost”

 • do 5kg – 12,00 zł (wpłata na konto), 17,00zł (płatność przy odbiorze)

  Odbiór osobisty w sklepie 0zł (ul.Górczewska 228B/U4 Warszawa)       

  UWAGA! TOWAR PRZETRZYMUJEMY DO 5 DNI OD DATY ZAKUPU (lub inny okres po uzgodnieniu telefonicznym).
  Niektóre artykuły mogą być wysłane tylko kurierem po wcześniejszej wpłacie pieniędzy na konto.

  Niektóre artykuły (np. maty dekontaminacyjne),  ze względu na wymiary, nie mogą być wysyłane do Paczkomatów. 

  Zamówienia dokonane przez sklep internetowy realizowane są wyłącznie na terenie Polski.

  Przesyłki zagraniczne możliwe są po uprzednim kontakcie e-mailowym (tedan@tedan.pl) i ustaleniu kosztów transportu.

  Może spodoba się również…