/ / / / Pułapka delta na przeziernika porzeczkowca z feromonem

Pułapka delta na przeziernika porzeczkowca z feromonem

 • Producent:Tedan

24.00  19.51  + Podatek vat 23.00 %

Na stanie

Pułapka lepna delta z feromonem służy do monitorowania obecności i odławiania motyli przeziernika porzeczkowca. Dzięki pułapkom można wyznaczyć terminy najbardziej intensywnych lotów i  określić  optymalne terminy zabiegów, zanim samice złożą jaja na pędach.
Posiada trzy powierzchnie lepne. 

Sposób użycia:

Po odklejeniu warstwy zabezpieczającej powierzchnie klejowe przyklejamy wyjęty z opakowania dyspenser feromonowy. Feromon jest to substancja biologicznie czynna, która zwabia tylko i wyłącznie samce motyli danego gatunku szkodnika. Pułapkę najlepiej rozwiesić w dolnej koronie drzewa na najniższych gałęziach.

Pułapki feromonowe  powinny być  zawieszone w połowie maja, przynajmniej 1-2 sztuki na każde 2-3 haplantacji. Ważne jest ich systematyczne monitorowanie, co 3-4 dni. Średnio 15 odłowionych motyli na jedną pułapkę to próg zagrożenia w tym okresie obserwacji.

Opis działania:
Pułapka służy do wczesnego wykrywania przeziernika porzeczkowca (Synanthedon tipuliformis) i pozwala określić ognisko występowania szkodnika, rozmiar i granice infestacji oraz niezbędny obszar do chemicznej dezynsekcji.

Przeziernik porzeczkowiec (Synanthedon tipuliformis) – owad z rzędu motyli, szkodnik porzeczki i agrestu.

    

Długości ok. 12 mm. Jego skrzydła mają rozpiętość około 20 mm, są przezroczyste, barwy niebiesko-czarnej, o metalicznym połysku. Na czarnym odwłoku samicy są widoczne trzy, a u samca cztery poprzeczne żółte pasy. W sezonie wegetacyjnym rozwija się jedno pokolenie tego szkodnika. 

Uszkodzenia powodują gąsienice — białoróżowe, z brązową głową, dorastające do 30 mm (fot. 2). Żerują one w rdzeniu najmłodszych pędów porzeczki czarnej, kolorowej, i agrestu. Uszkodzone pędy są osłabione, słabiej plonują, zwykle wcześniej zasychają, a także łatwo się wyłamują. Gąsienice zimują w pędach. Wiosną przepoczwarczają się w przygotowanym otworze wylotowym. Poczwarka przebija skórkę pędu i wylatuje motyl.

Lot motyli rozpoczyna się zwykle w drugiej połowie maja i trwa do końca lipca, a nawet początku sierpnia. Największą liczbę osobników dorosłych, czyli maksimum lotów obserwuje się przez 2-4 tygodnie w okresie przed zbiorem owoców a czasami nawet w czasie zbioru. Samice składają jaja na jednorocznych pędach, w pobliżu pąków, zaś wylęgłe gąsienice wgryzają się do pędu, żerują w rdzeniu i pozostają do wiosny następnego roku. Przeziernik może zniszczyć kilka, a nawet kilkadziesiąt procent jednorocznych pędów, na których byłoby najbardziej obfite owocowanie w następnym roku. W ciągu roku występuje jedno pokolenie szkodnika.

Waga0.3 kg
Forma produktu

Producent

Kod EAN

SKU2655

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pułapka delta na przeziernika porzeczkowca z feromonem”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Please Login To Download Attachment

ZAMÓWIENIE POWYŻEJ 500 ZŁ BRUTTO – DOSTAWA KURIEREM GRATIS

Przesyłka Kurierska “InPost”, “DPD”

 • do 30kg – 15,00 zł (wpłata na konto),  18,00 zł (płatność przy odbiorze)
 • od 31kg do 60kg – 30,00 zł (wpłata na konto), 33,00 zł (płatność przy odbiorze)
 • od 61kg do 90kg – 45,00 zł (wpłata na konto), 48,00 zł (płatność przy odbiorze)

PACZKOMATY “InPost”

 • do 5kg – 12,00 zł (wpłata na konto), 15,00zł (płatność przy odbiorze)

  Odbiór osobisty w sklepie 0zł (ul.Górczewska 228B/U4 Warszawa)       

   

  Koszt wysyłki towaru zakupionego w sklepie internetowym TEDAN.PL pokrywa kupujący. Poniżej prezentujemy aktualny cennik.

  Cena wysyłki zależy od: wagi przesyłki, formy zapłaty, sposobu wysyłki. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny.

  UWAGA! TOWAR PRZETRZYMUJEMY DO 5 DNI OD DATY ZAKUPU (lub inny okres po uzgodnieniu telefonicznym).
  Niektóre artykuły mogą być wysłane tylko kurierem po wcześniejszej wpłacie pieniędzy na konto.

  Może spodoba się również…