Promocja!

Pułapka delta zielona z przegrodą z feromonem na rolnice

Original price was: 45.00 zł.Current price is: 40.00 zł. cena z 30 dni 32.52  + Podatek vat 23.00 %

Na stanie

Ilość Discount (%) Cena
1 40.00 
2 - 4 5 % 38.00 
5 - 9 10 % 36.00 
10 - 19 12.5 % 35.00 
20 - 49 15 % 34.00 
50 - 99 20 % 32.00 
100 - 199 25 % 30.00 
200 - 299 30 % 28.00 
300 - 499 37.5 % 25.00 
500+ 45 % 22.00 

Pułapka lepowa delta z feromonem służy do monitorowania obecności i odławiania motyli  rolnic – groźnych szkodników upraw buraka i zbóż ozimych, a także marchwi, ziemniaka, cebuli, słonecznika i in.

Pułapka wyposażona w dodatkową przegrodę uniemożliwiającą przelatywanie motyli.

Sposób użycia:

Po odklejeniu warstwy zabezpieczającej powierzchnie klejowe przyklejamy wyjęty z opakowania dyspensery feromonowy.

Feromon jest to substancja biologicznie czynna, która zwabia tylko i wyłącznie samce motyli danego gatunku szkodnika.

Pułapki feromonowe  powinny być  zawieszone od kwietnia do końca sierpnia, przynajmniej 1-2 sztuki na każde 2-3 ha plantacji. Ważne jest ich systematyczne monitorowanie, co 2-3 dni. Średnio 3-5 odłowionych motyli na jedną pułapkę to próg zagrożenia w tym okresie obserwacji.

Opis działania:
Pułapka służy do wczesnego wykrywania rolnicy zbożówki (Agrotis segetum)  i pozwala określić ognisko występowania szkodnika, rozmiar i granice infestacji oraz niezbędny obszar do chemicznej dezynsekcji.

Rolnica zbożówka  (Agrotis segetum) – motyl z rodziny sówkowatych.

Długość motyla wynosi 18-22 mm, a rozpiętość skrzydeł 27-40 mm. Samiec ma czułki grzebieniaste, przednie skrzydła od barwy jasnobrunatnej do bardzo ciemnobrązowej, a tylne skrzydła prawie białe. Czułki samicy są nitkowate, a jej skrzydła tylne mogą być białawe lub szarobrązowe. Rysunek na przednich skrzydłach dosyć zmienny. Przeważnie widoczne są 2 plamki – jedna nerkowata, druga okrągła.

Jaja początkowo są mleczno-białe z połyskiem, następnie czerwonawe, tuż przed wylęgiem ciemniejące, długości 0,4-1,7 mmi szerokości 0,02-1,1 mm, o bardzo bogatym i charakterystycznym urzeźbieniu w postaci wielu żeberek biegnących promieniście.

Gąsienice przechodzą 6 stadiów larwalnych. Gąsienice pierwszych dwóch stadiów są żółtozielone i pokryte delikatnymi włoskami. Starsze gąsienice są grube, walcowate, ziemistoszare z tłustym połyskiem. Wzdłuż grzbietu i po bokach ciągną się ciemne smugi. Głowa gąsienic jest brązowa. Charakterystyczną cechą dla tej rodziny jest spiralne zwijanie się gąsienic w czasie spoczynku i w momencie zaniepokojenia. Poczwarka ma długość 16-20 mm, jest rdzawoczerwona na kremastrze znajdują się dwa ostre wyrostki, a po boku po jednej brodawce (Fot. 4).

Zimują wyrośnięte gąsienice w glebie, na głębokości 25-30 cm. Wiosną następuje przepoczwarczenie w glebie na głębokości 5-10 cm. Rolnica zbożówka wydaje jedno lub dwa pokolenia w ciągu roku. Motyle pierwszego pokolenia latają od połowy maja i w czerwcu, drugiego od sierpnia do października, ewentualnie do listopada. Dzień spędzają w ukryciu, a w nocy przylatują na kwiaty. Samica składa od kilkuset do 2000 jaj do gleby, albo na rośliny u ich nasady, najczęściej na chwastach z rodziny komosowatych lub babkowatych. Rozwój embrionalny trwa od 5-9 dni (przy 19-24°C). Młode gąsienice żerują w dzień na nadziemnych częściach roślin, starsze – przenoszą się na bulwy i korzenie, nocą zaś wchodzą na rośliny i żerują na ich liściach.

Szkodliwość

Gąsienice żerują na roślinach około pięćdziesięciu gatunków:  zbożach ozimych, trawach nasiennych, kukurydzy, prosie, ziemniaku, buraku cukrowym, tytoniu, warzywach (np. cebula, marchew), słoneczniku, konopiach, sadzonkach drzew leśnych i owocowych oraz innych.

Gąsienice pierwszych stadiów żerują po dolnej stronie liści zeskrobując miękisz, a później wyjadają małe otworki pozostawiając żyłki. W miarę wzrostu rolnic zmienia się charakter ich żerowania i zwiększa się szkodliwość. Podczas dnia chowają się w glebie, nocą podcinają rośliny. Największe szkody są wtedy, gdy żerowanie gąsienic zbiega się ze wschodami i początkowym rozwojem roślin. Gąsienice I pokolenia (wiosennego) są bardzo szkodliwe dla warzyw. Natomiast gąsienice II pokolenia są bardzo szkodliwe dla ozimin. Jesienią gąsienice żerują także na bulwach ziemniaka, marchwi, buraka, powodując charakterystyczne uszkodzenia w postaci jamek lub dziurawiąc je na wylot. Gąsienice atakujące kukurydzę, mogą żerować wewnątrz łodyg, drążąc korytarze w szyjce korzeniowej. Szkodliwość gąsienic zwiększa się od stadium L3, a szczególnie żarłoczne są gąsienice ostatnich dwóch stadiów gdyż gromadzą substancje zapasowe na zimowanie.

Waga0.351 kg
Forma produktu

Przeznaczenie produktu

,

Zastosowanie

SKU1870

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pułapka delta zielona z przegrodą z feromonem na rolnice”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Please Login To Download Attachment

Koszt wysyłki towaru zakupionego w sklepie internetowym TEDAN.PL pokrywa kupujący. Poniżej prezentujemy aktualny cennik.

Cena wysyłki zależy od: wagi przesyłki, formy zapłaty, sposobu wysyłki. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny.

ZAMÓWIENIE POWYŻEJ 500 ZŁ BRUTTO – DOSTAWA KURIEREM GRATIS

Przesyłka Kurierska “InPost”, “DPD”

 • do 30kg – 15,00 zł (wpłata na konto),  23,00 zł (płatność przy odbiorze)
 • od 31kg do 60kg – 30,00 zł (wpłata na konto), 38,00 zł (płatność przy odbiorze)
 • od 61kg do 90kg – 45,00 zł (wpłata na konto), 53,00 zł (płatność przy odbiorze)

PACZKOMATY “InPost”

 • do 5kg – 12,00 zł (wpłata na konto), 17,00zł (płatność przy odbiorze)

  Odbiór osobisty w sklepie 0zł (ul.Górczewska 228B/U4 Warszawa)       

  UWAGA! TOWAR PRZETRZYMUJEMY DO 5 DNI OD DATY ZAKUPU (lub inny okres po uzgodnieniu telefonicznym).
  Niektóre artykuły mogą być wysłane tylko kurierem po wcześniejszej wpłacie pieniędzy na konto.

  Niektóre artykuły (np. maty dekontaminacyjne),  ze względu na wymiary, nie mogą być wysyłane do Paczkomatów. 

  Zamówienia dokonane przez sklep internetowy realizowane są wyłącznie na terenie Polski.

  Przesyłki zagraniczne możliwe są po uprzednim kontakcie e-mailowym (tedan@tedan.pl) i ustaleniu kosztów transportu.

  Może spodoba się również…